Válasszon nyelvet:     

Meghívó könyvbemutatóra
2012.11.08.

Örömmel hívjuk meg a Nagykárolyi IT Egyesület és a Kisebbségekért – Pro Minoritate Alapítvány kiadásában megjelent Közösségi és népjóléti városfejlesztési modellek c. kötet első romániai könyvbemutatójára, amelyre november 24-én 15 órai kezdettel kerül sor Kolozsváron, a BBTE Szociológia és Szociális Munkásképző Karának épületében (str. Plugarilor (volt Dostoievskij) nr. 34-36).

A rendezvényen először a szerkesztők (Letenyei László és Augusztinovicz Dávid Ottó Máté) mutatják be a kötetet, majd ízelítőt kaphatnak a gyűjtemény empirikus alapját képező tanulmányokból. A barátságos környezetben megszervezett könyvbemutatón valamennyi résztvevőnek lehetősége nyílik részt venni a beszélgetésben.

A rendezvény meghívóját ITT töltheti le. Részvételi szándékát, kérjük, minden esetben jelezze e-mailben az office@itcarei.ro címen.

Szeretettel várjuk Önt.


Kötetmegjelenés
2012.10.19.

Megjelent a Közösségi és népjóléti városfejlesztési modellek c. kötet, amely a Civilcity projekt ajánlásait tartalmazza. A Letenyei László és Augusztinovicz Dávid Ottó Máté szerkesztésében megjelent kötet olyan funkcionális modelleket mutat be, amelyek Romániában és Magyarországon valósultak meg és sikeresen alkalmazhatók a két ország más településeinek mindennapi életében is.

A kötetet a magyar-román határ menti megyék önkományzatai és civil szervezetei ingyenesen megrendelhetik magyar nyelven a promino@prominoritate.hu, román nyelven pedig az office@itcarei.ro címen.


Civilcity zárókonferencia sajtóvisszhangja
2012.10.19.

A projektünk zárókonferenciájáról megjelent cikkeket itt olvashatja:

Szabolcs online

hiregyhaza.hu

www.nyiregyhaza.hu

Index Kelet


Meghívó zárókonferenciára
2012.10.02.

A Kisebbségekért – Pro Minoritate Alapítvány tisztelettel meghívja Önt és munkatársait a „CivilCity: Fenntartható modell a civil társadalom bevonására a helyi hatóságok döntéshozatali folyamataiba” című projekt keretében szervezett zárókonferenciára. A konferencia 2012. október 17-én (szerdán) kerül megrendezésre a Bessenyei Hotelben (4401 Nyíregyháza, Sóstói út 31/B.) , ahová a magyar-román határmenti megyék helyi önkormányzatainak, civil szervezeteinek, illetve felsőfokú oktatási intézményeinek és kutatóintézeteinek képviselőit várjuk szeretettel, valamint a sajtó munkatársait.

A zárókonferencia keretében a partnerek és a projekt bemutatásán túl, az érdeklődők megismerkedhetnek a civil szféra és a helyi önkormányzatok együttműködésének sikeres modelljeivel, ezek jogi és pénzügyi alkalmazhatóságával, valamint azzal, hogy mely modelleket ajánljuk követendő példaként.

A konferencia meghívóját és tervezett programnát ITT töltheti le. Részvételi szándékát, kérjük, minden esetben jelezze e-mailben az promino@prominoritate.hu címen.

Szeretettel várjuk Önt.


A romániai jó gyakorlatok gyűjteménye és az ajánlásgyűjtemény magyarul is elérhető
2012.09.20.

A romániai jó gyakorlatok magyar nyelven ITT olvashatók.
Az ajánlásgyűjteményt magyar nyelven ITT tekintheti meg.


Elkészült az ajánlásgyűjtemény
2012.09.10.

Ajánlásgyűjteményünk népjóléti és közösségi városfejlesztési modelleket mutat be, amelyek alapját a közösségi összefogás alapgondolata vezérelte. A bemutatott esetek tehát összefogásra alapuló jó példák, amelyek olyan modellértékű tapasztalatokkal bírnak, melyek segítségével máshol is könnyen adaptálható az elképzelés.

Az ajánlásgyűjtemény román nyelven ITT tekinthető meg.

A tanulmány magyar fordításáért kérjük térjen vissza később.


Elkészült az esettanulmányok jogi és gazdasági elemzése!
2012.09.07.

Hogy megállapíthassuk, mely jó gyakorlatok alkalmazhatók sikeresen más településeken is, kielemeztük valamennyi esettanulmány magyarországi és romániai jogi vonatkozásait, valamint elkészítettük az esettanulmányok gazdasági-pénzügyi vizsgálatát is. A könnyebb áttekinthetőség érdekében az elemzéseket két dokumentumba gyűjtöttük össze: az egyikben a magyarországi, a másikban a romániai jó gyakorlatok jogi és gazdasági alkalmazhatóságának elemzéseit.

Az esettanulmányok jogi és gazdasági elemzése jelenleg csak magyar nyelven elérhető. A magyar esettanulmányok elemzése ITT a román esettanulmányok elemzése pedig ITT olvasható.

A tanulmányok román fordításáért kérjük térjen vissza később.


Elkészült a romániai jó gyakorlatok gyűjteménye!
2012.08.28.

A jó gyakorlatokat bemutató esettanulmányok célja a közösségi összefogásra építő városfejlesztési jó gyakorlatok bemutatása. Romániából összesen 11 tanulmányt gyűjtöttünk össze, ám ezek közül az egyiket (amely az integrált városfejlesztéssel foglalkozik, az IT Carei Egyesület elnöke, Szabó Melánia tollából) annyira elütőnek tartottuk a többitől, hogy végül nem válogattuk be a gyűjteménybe. A 10 esettanulmány három nagy témakörbe sorolható: népjóléti (vulgo: szociális), turisztikai, és komplex együttműködési modellek. Az esettanulmányok gyűjtése során fontos szempontunk volt, hogy valós, azaz megvalósult kezdeményezést dolgozzanak fel. Célunk az volt, hogy látva ezeket a jó példákat önkormányzati képviselők, civil szervezetek kész megoldásokat kapjanak arra, miként lehet a saját lakókörnyezetüket kis anyagi ráfordítással, a helyben élő emberek bevonásával jobbá tenni.

A romániai jó gyakorlatok román nyelven megtekinthetők ITT.

A tanulmány magyar fordításáért kérjük térjen vissza később.


A magyarországi jó gyakorlatok gyűjteménye románul is elérhető
2012.07.21.

A magyarországi jó gyakorlatok román nyelven ITT olvashatók.


Civilcity nyitókonferencia a sajtóban
2012.07.06.

Sikerrel zárult a június 29-én megtartott nyitókonferencia és sajtótájékoztató. Az eseménynek két újságban, a Szatmári Friss Újságban (magyar nyelven) és a Satu Mare online-ban (román nyelven volt visszhangja.


Meghívó nyitókonferenciára
2012.06.15.

A Nagykárolyi InfoTour Egyesület örömmel hívja meg Önt a „CivilCity: Fenntartható modell a civil társadalom bevonására a helyi hatóságok döntéshozatali folyamataiba” című projekt keretében szervezett nyitókonferenciára. A konferencia 2012 június 29-én (pénteken) kerül megrendezésre a gencsi Kultúrotthonban (447087 Gencs, Fő út 86.), ahová Szatmár, Bihar, Temes és Arad megye helyi önkormányzatainak, civil szervezeteinek, oktatási és képzési intézményeinek képviselőit, valamit a sajtót várjuk szeretettel.

A nyitókonferencia keretében az érdeklődők megismerhetik magyar-román határ mindkét oldalán azokat a gazdasági és szervezeti modelleket, amelyek – nagyobb anyagi hozzájárulásért cserébe – növelik a civil szféra beleszólását a helyi közügyekbe, valamint ezeknek a gyakorlatba ültethetőségét gazdasági és jogi szempontból. Az előadásokat a rendszert kidolgozó szakértők magyar nyelvű előadásait hallgathatják meg, amelyeket tolmács fordít román nyelvre.

A konferencia meghívóját és programnát ITT töltheti le. Részvételi szándékát, kérjük, minden esetben jelezze e-mailben az office@itcarei.ro címen.

Szeretettel várjuk Önt.


Elkészült a magyarországi jó gyakorlatok gyűjteménye!
2012.05.31.

A jó gyakorlatokat bemutató esettanulmányok célja a közösségi összefogásra építő városfejlesztési jó gyakorlatok bemutatása. Magyar oldalról összesen 13 tanulmányt gyűjtöttünk össze, amelyek már megvalósult kezdeményezéseket dolgoznak fel a szociális városfejlesztési modellek, illetve a a közösségi városfejlesztési modellek témakörében. A gyűjtemény célja, hogy látva ezeket a jó példákat önkormányzati képviselők, civil szervezetek kész megoldásokat kapjanak arra, miként lehet a saját lakókörnyezetüket kis anyagi ráfordítással, a helyben élő emberek bevonásával jobbá tenni.

A magyarországi jó gyakorlatok magyar nyelven megtekinthetők ITT.

A jelen honlap tartalma nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió hivatalos álláspontját.
A Magyarország-Románia Határon Átnyúló Együttműködési Programmal kapcsolatos további információkat a www.huro-cbc.eu honlapon talál.